A Tejút

Az éjszaka rendkívül látványos területe az a Nyílás Isten fekete szövetén, amelynek sok neve van a magyarok nyelvén. Bödők Zsigmond „Magyarok égi képeskönyve” című munkája jelentős erőfeszítés a magyar csillagos ég megismertetésében. Bödők Zsigmond könyve is sok nevet tartalmaz a Tejútról.

A Nyílás az égi csillagfolyó, a Tejút. Fási Árpád meglátása szerint a Nyilas csillagkép neve összefügghet a Nyílás szóval, mivel az égbolton is közel látható a Tejút csillagfolyójához ez a csillagkép, valamint az asztrológiában is az Ikrek mellett a Nyilas képviseli legjobban a Tejút energiáját. A latin Nílus, görög Neilosz a Nyílás és Nyílós rontása. Egyiptom a Tejút szerint épült fel, az égi folyónak, a Tejútnak megfelelt a földi folyó, a Nílus.

A Piton óriáskígyók neve, de eredetileg magyar név, a Pi Csillag, a Ton Folyó, Víz. Ebből következik, hogy a Pi-Ton pontos jelentése Csillag-Folyó. A Tejút hosszú, csillogó és keskeny, mint a folyó, vagy az óriáskígyó. A képzet még Egyiptomnál is régebbi, nem hogy a görögöknél.

Teuta nevünk roppant fontos, mai ejtése Tejuta, vagyis a Tejút régiesen. Te-Uta a Tej-Útja, de a Te lehet Isten is, ezért a Te Uta lehet Isten Útja is. Teuta, vagy Teutha önálló magyar isten neve is, a Tuatha kelta névvel, azt gondolom, nem vethető össze. De a Teuton törzs neve Tejuton értelmű, ami azt jelzi, hogy egyes kelta és germán törzsek magyar neveket viseltek. A Teuthates név Tej-Uta-Tesz, vagyis Tej-Uta-Isten értelmű.

Rendkívüli jelentőségű a polipok egyik fontos neve.

Hadakuta a Tejút másik legfontosabb neve. Hadak Útja, mondjuk ma a nevet. A Hadak Útja a harcosok útja, az elesettek lelkeinek az útja, az elhunytak útja. Ezért kapcsolódik Hun nevünkhöz, mert a Huny az elhunytak neve is, de csillagot is jelent. A Hunya és Hugya is Csillag a magyar nyelvben.

Artur király, aki Atura királlyal azonos, aki Atilla, várakozik harcosaival valahol, hogy visszatérjen és csapást mérjen a gonosz hatalmakra. Csaba királyfi seregei a Tejúton vonulnak, mivel hunok, és onnan csapnak le a Földre a megfelelő időben, elpusztítani az ellenséget.

A Tejútnak sok neve van. Éjszakai Szivárvány, Éjjeli Kegyelet Útja, Ország Útja, Hajnali Hasadék, Kerek Udvar, Fejér Köz, Fejér Árok, Isten Barázdája, Tündérek Útja, Tündérek Járása, Tündérek Fordulója, Tejes Út, Ég Útja, Ezüst Út, Lelkek Útja, Madarak Útja, Jézus Útja, Szép Asszonyok Vászna, Szalmás Út, Hajnalszakadék, Ötevény, Polyva Útja, Búcsújárók Útja, Zarándokok Útja, Tél Háta. Az Ötevény átírása Öttevényre már rontás.

A Tejút környékén van a Tündérasszony Palotája, a Tündérasszony Kútja, a Szépasszony Kútja, a Tündérek Tánca, a Tündérfő, a Nagy és Kis Táltos, és a Bába Motollája.

A Tejút Ötevény neve segít abban, hogy meghatározzuk az „Öt” Csillag, Nap (Utu) jelentését. Öt-E-Vény jelentése ezért Csillag-Ház-Fény, ami megfelel a Tejút jelentésének.

Atilla Argentoratum városát beveszi, majd utána Utak Városának, mind a mai napig Strassburgnak nevezi el. Strassburg tehát az égi útról kapja a nevét, vagyis a Tejúttól. Misztikus neveinket nagyon sokan hajlamosak semmibe venni, és egyszerű hétköznapi közegbe helyezni.

Az Angyal Útja, Csaba Útja, Csillagösvény, Csörsz Árka, Fáradt Emberek Útja, Harmatlegelő, Harmatos Út, Hun Árok, Mönnyég, Öregisten Országútja szintén a Tejút nevei. Különös a Hun Árok, ami a Hunytak lelkeinek Árkát nevezi meg. A rengeteg névhez külön mítoszok tartoznak.

Az Égi Kígyó és Égi Gyík rémületet is kelthetett őseink között, akik csak attól féltek, ha az ég a fejükre esne. A Pi-Ton (Csillag-Folyó) mellett a Ki-Jó, a Földet körbeölelő Folyó is a csillagvilághoz tartozik. A Földet, mint bolygót, az Égi Vizek veszik körbe, ez az űr. A Ki – Föld, a Jó – Folyó, ez igazolja, hogy őseink nagy igazságokról beszéltek.

A Tejút egyik részén mintha sziget lenne. A csillagfény ragyogását fekete felhők takarják el azon a részen. Csudaország egyik része talán azon a részen van.

A Tejút